Drukuj stronę

Strona główna  /  O szkle  /  Szkło w architekturze  /  Specyfika przeszkleń o dużych rozmiarach

Specyfika przeszkleń o dużych rozmiarach

Ważne, by projektanci zrozumieli, że maksymalne rozmiary oferowanych przez Guardiana produktów szkieł wcale nie oznaczają, że szyby zespolone i urządzenia do obróbki cieplnej będą mogły je przetworzyć. Wręcz przeciwnie. Jest wiele aspektów, które należy uwzględnić przy projektowaniu szyb przeznaczonych do zastosowania we współczesnej architekturze.

Jednym z takich aspektów jest maksymalny rozmiar szyb zespolonych oferowanych przez producenta, natomiast inne to ograniczenia sprzętu do obróbki, możliwości techniczne wykonawcy, któremu zlecony został montaż okien, fasad i elewacji, dostępność specjalistycznego sprzętu transportowego i przeładunkowego potrzebnego do dostarczenia szyby oraz określona konfiguracja przeszklenia, tzn. czy ma zostać ono wykonane ze szkła powlekanego, pokrytego sitodrukiem, utwardzanego termicznie, laminowanegwarstwowego, izolacyjnego czy też różnych rodzajów szkła jednocześnie.

Guardian zaleca, by konkretną konfigurację szyb zespolonych skonsultować z zakładem obróbki w celu potwierdzenia dostępności szkła architektonicznego odpowiadającego terminom realizacji i budżetowi przedsięwzięcia inwestycyjnego.