Drukuj stronę

Strona główna  /  O nas  /  Profil Firmy  /  Światło

Światło

Dzięki wykorzystaniu szkła światło stało się elementem architektury

Szkło jako element architekturySzkło posiada niezwykłą zdolność łączenia ze sobą funkcjonalności, wytrzymałości i estetyki.
We współczesnej architekturze szkło może pełnić wiele funkcji. Najnowsze technologiem potęgują jego ponadczasowe piękno. Kreatywność ma teraz mniej ograniczeń technicznych niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki coraz większym możliwościom konstrukcyjnym wszystkich materiałów budowlanych, w tym również szkła, architekci dysponują całym spektrum produktów dających im swobodę projektowania z wykorzystaniem światła.

Firma GUARDIAN istnieje od 1932 roku. Momentem zwrotnym w jej historii było rozpoczęcie w 1970 r. produkcji płaskiego szkła z wykorzystaniem metody float. Osiągnięcia firmy w dziedzinie jakości, bezpieczeństwa, zróżnicowania zastosowań i obsługi stanowiły odzwierciedlenie zmian zachodzących na światowym rynku producentów szkła. W 1997 r. firma GUARDIAN Industries Corp. wprowadziła na rynek jeden z najbardziej wszechstronnych asortymentów szkła architektonicznego – serię SunGuard®. Potwierdziło to jej pozycję jako wiodącego producenta i wynalazcy szkła przeznaczonego dla budownictwa na całym świecie.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu GUARDIAN oferuje nowoczesne produkty wysokiej jakości wraz z serwisem technicznym świadczonym przez wysoce wykwalifikowanych specjalistów. Działający na całym świecie prywatny koncern zatrudnia obecnie ok. 19 tys. osób w ponad 20 krajach. Jego główna siedziba znajduje się w Auburn Hills, w stanie Michigan (Stany Zjednoczone). W Europie pierwszą hutę GUARDIANa uruchomiono w Luksemburgu w 1981 roku, obecnie GUARDIAN rozszerzył swoją działalność europejską do dziewięciu oddziałów.