Drukuj stronę

Strona główna  /  Aktualności

Uroczysta inauguracja produkcji szkła SunGuard High Selective w hucie Guardian Częstochowa.

data publikacji: 2010-09-10

GUARDIAN rozpoczął produkcję wysokoselektywnego szkła przeciwsłonecznego SunGuard High Selective w hucie szkła float zlokalizowanej w Częstochowie. Z tej okazji zaprosiliśmy naszych odbiorców i przyjaciół na uroczystą inaugurację wprowadzenia nowego produktu.

Wysokoselektywne szkło przeciwsłoneczne jest trzecią grupą produktów wytwarzanych przez firmę GUARDIAN w Polsce – obok szkła bazowego float  i termoizolacyjnego ClimaGuard. Szkło SunGuard High Selective jest pierwszym tego rodzaju szkłem wytwarzanym w Polsce i tej części Europy.

Uroczystość odbyła się 10 września 2010 w Zakładzie w Częstochowie, przy ul. W. Korfantego 31/35.


Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego powitania zebranych gości . W trakcie spotkania odbyła się oficjalne przedstawienie nowych produktów oraz prezentacja procesu produkcji. Szczególne zainteresowanie gości wzbudziła technologia nanoszenia na szkło specjalnej folii ochronnej TPF (Temporary Protective Film)– innowacyjnego i opatentowanego przez firmę Guardian rozwiązania zabezpieczającego szkło powlekane w procesie jego przetwarzania. Folia TPF usuwana jest ze szkła tuż przed procesem hartowania i w znaczącym stopniu chroni powłokę przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Na część nieoficjalną zgromadzeni goście zostali zaproszeni do restauracji „Spichlerz” w Olsztynie koło Częstochowy, gdzie przy stole biesiadnym w luźniejszej atmosferze można było porozmawiać z przedstawicielami różnych firm szklarskich i okiennych.

Wspólnie z zaproszonymi gośćmi świętowaliśmy ten znaczący krok w rozwoju firmy GUARDIAN w Polsce.